Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Podróże razem

Oczywiście niezbędna jest druga osoba, gdyż jak powszechnie wiadomo, na każdym kroku czai się wiele niebezpieczeństw dlatego w dwie osoby zawsze łatwiej jest sobie dać radę, przez co podróż staje się bardziej bezpieczna. Nie trzeba mieć nawet wcześniej zarezerwowanych noclegów, choć jest to z jednej strony dość wygodne rozwiązanie, ponieważ daje pewność, że nie będziemy spali pod gołym niebem, bądź na siedzeniach samochodowych. Jednak i z tego zawsze jest jakieś sensowne rozwiązanie – można wozić ze sobą namiot. Dla osób spontanicznych, jednak trochę bardziej zorganizowanych i przewidujących dostępną opcja są wcześniejsze rezerwacje miejsca noclegów. Wtedy zawsze jest pewność, że nie pozostaniemy zostawieni w nocy sami w niebezpiecznym świecie. Ale taka opcja nie pozwala na spontaniczne zmiany planów, choć może inaczej – można zmieniać plany, lecz wiąże się to z dodatkowymi kosztami, ponieważ koszta rezerwacji przepadają, a kolejny nocleg bez wcześniejszej rezerwacji może być o wiele droższy. Także podróże należy planować z rozsądkiem, chyba że mamy na nie nieograniczony budżet i nieograniczony czas urlopu.