Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Podróżowanie autokarem

Dla osób, które boją się wsiąść do samolotu, innym sposobem podróżowania jest autokar. Jednak wiąże się to z dłuższym czasem odbycia podróży. Jednak jazda autokarem ma swoje uroki. Można zobaczyć wiele miejsc, które mijamy po drodze. Jest to określane jako zwiedzanie za okien autokaru. Lot samolotem nie umożliwia tak wiele. Można zobaczyć z dużej wysokości, ale też możemy być nieświadomi, co w danym momencie mijamy.

 

Każdy środek transportu ma swoje wady i zalety. Dawniej podróżowanie autokarem było najpowszechniejsze, ponieważ nie każdy mógł sobie pozwolić na kupno biletu do samolotu. Obecnie ceny są tak wyrównane, zwłaszcza, ze paliwo jest coraz droższe. I też patrzymy na oszczędność czasu. Jak już wiemy ceny biletów są tak tanie, dlatego wiele osób pozwala sobie częste zmienianie miejsca.