Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Polscy turyści

Mieszkańcy naszego kraju bardzo chętnie podróżują. Zauważmy jednak, iż nie zawsze doceniają walory, jakie pojawiają się wokół nich. Można z miejsca wymienić wiele miast w naszym kraju, które każdy Polak powinien chociaż raz w życiu odwiedzić. Mowa tutaj o Krakowie, Poznaniu, Łodzi czy Zakopanem. W każdy z tych miejsc można bowiem znaleźć kawałek historii, która faktycznie jest bardzo bogata. Warto czasami zrezygnować z drogich zagranicznych wycieczek, aby poznać kawałek swojej ojczyzny.

 

Jeżeli polscy turyści nie mają pomysłu, w jaki sposób zaplanować sobie weekend, tydzień bądź dłuższy czas poza domem, mogą skorzystać w tym celu ze stron internetowych, ponieważ pojawia się tam cała masa informacji na temat możliwości,  a także przykładowe plany wycieczek po danym regionie. Nasz kraj jest doskonale przygotowany do przyjmowania turystów, ponieważ niemal w każdym miejscu można się zatrzymać na dłużej. Dotyczy to zarówno dużych miast, gdzie powstają duże, okazałe hotele jak i małych miejscowości i wiosek, w których kwitnie agroturystyka.