Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Polska

 

Polska jest bardzo pięknym krajem, zróżnicowanym geograficznie i posiadającym wiele ciekawych zabytków wartych zwiedzenia. Rozwój turystyki w Polsce zasługuje na uwagę. Polacy coraz częściej dostrzegają piękno ojczystego krajobrazu. Coraz więcej z nas wybiera wakacje nad Polskim morzem aniżeli nad innymi. Wolimy spędzić urlop w rodzimych zakątkach niż wyjeżdżać na drogie wycieczki zagraniczne. Co takiego pięknego jest w krajobrazie Polski co nas przyciąga? Po pierwsze zróżnicowane krajobrazy- góry z niesamowitymi widokami, wyżyny, pojezierza jeziorami, urokliwe wybrzeże. Poza tym mamy niezliczona liczbę zabytków kultury materialnej. Mamy także bardzo wiele rejonów o nieskazitelnie czystym środowisku. Dogodne położenie w centralnej części Europy sprawia, że Polska położona wśród innych europejskich krajów jest dla naszych sąsiadów konkurencyjnym turystycznie rejonem. Niestety dynamiczny rozwój turystyki hamowany jest przez kilka czynników. Gdyby je wyeliminować moglibyśmy stać się jeszcze bardziej atrakcyjnym turystycznym kąskiem. Do czynników wpływających na niekorzyść można zaliczyć: małą liczbę miejsc noclegowych i słabą gastronomię, niezbyt dobra komunikacja między miastami, słaba promocja walorów turystycznych. W 1999 roku weszła w życie reforma podziału administracyjnego, po której Polska podzielona została na 16 województw: dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, lubelskie, lubuskie, łódzkie, małopolskie, mazowieckie, opolskie, podkarpackie, podlaskie, pomorskie, śląskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie. Każde z województw ma swoje największe miasto, które jest jego stolicą. Każde województwo charakteryzuje się pięknem krajobrazu, urozmaiconą rzeźbą terenu, różnorodnością zabytków. Warto wiedzieć, co ciekawego możemy obejrzeć w każdym z tych rejonów, bowiem każdy z nich jest niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju. Turyści z całego świata zjeżdżają do Polski, by podziwiać nasze krajobrazy, kościoły, góry czy też piękne pomorze.