Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Polskie atrakcje turystyczne

Uroków i ciekawych zakątków turystycznych, jakie posada polska jest rzeczywiście poro niestety niewielu ludzi zdaje sobie sprawę z tego, że nie chodzi tutaj tylko o piękne krajobrazy. Polska, a w szczególności jej zachód o istna gratka dla amatorów strach świątyń oraz budowli pochodzących z przed wieków. Wiele uwagi owym terenom poświęcają także miłośnicy drugiej wojny światowej.

 

Dość ważne są dla nich niewyjaśnione historie i zagadki związane z hitlerowskimi bazami i składami broni. Czasami zdarza się, że nawet zwyczajni turyści są w stanie przez całkowity przypadek odnaleźć skład amunicji. Szczególnie na dolnym Śląsku wiele jest także tuneli i podziemnych przejść. Nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o pałace dostępne dla zwiedzających. Czasami dochodzi do sytuacji, kiedy w najmniejszych wsiach spotkać można takie a nie Ne miejsca czy tajemnice.