Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Rozwój przemysłu motoryzacyjnego w Chinach

Motoryzacja w Chinach od lat jest tematem bardzo żywych rozmów i wszelkich sporów i dysput. Oczywiście jest to jedna z gałęzi przemysłowych, która obecnie należy do tych zdecydowanie ważniejszych i obleganych przez wiele firm z całego świata. Chińczycy jako potentaci w dziedzinie produkcji samochodów co roku sprzedają ich miliony. Do tych najbardziej znanych marek, które wychodzą spod skrzydeł chińskich fabryk motoryzacyjnych należą oczywiście: Chery, Geely, Lifan oraz rzecz jasna Yema. Nam Polakom praktycznie nic nie mówią te nazwy, ponieważ te właśnie samochody można spotkać raczej w chińskich stronach świata. Jednak to właśnie na nich w dużej mierze opierają się marki z zachodniej Europy, które nie raz próbują kopiować pomysły zawarte w tamtejszych samochodach z wyższej półki. Na pewno jedno trzeba przyznać chińczykom, że jeśli chodzi o samochody, to są one dopieszczone i wymuskane do ostatniej ryski i z pewnością, gdy mowa o takich oto maszynach na zachodzie chyba nikt nie ma wątpliwości co do ich klasy i bardzo dużego rozwoju, jeśli chodzi o ich parametry techniczne.