Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Rozwój turystyki w Polsce na przestrzeni lat

Wielu z nas z pewnością mniej lub bardziej pamięta czasy komunizmu i żelaznej kurtyny. Były to niestety lata, w których rozwój naszego kraju był żaden, co więcej nasze możliwości podróżowania ograniczały się jedynie do Bułgarii, Krymu czy tym podobnych miejsc. Nic więc dziwnego, że w Polsce w tamtych latach wiele osób zwyczajnie nie zwiedzało Europy lecz przede wszystkim przebywało w Polsce i tutaj pracowało oraz podróżowało. Wiele osób nigdy nie wydostało się z naszego kraju i nigdy nie zobaczyło niczego innego poza rejonem polskim. Wówczas turystyka w Polsce była przede wszystkim nastawiona na turystę krajowego, który był w stanie znieść wszystko i nie trzeba było mu przygotowywać dodatkowych wygód czy też atrakcji. Obecnie jednak wszystko się zmieniło. W dzisiejszych czasach to kurorty turystyczne i hotele biją się o turystę i muszą zrobić wszystko w celu polepszenia jego standardów życia. Pamiętajmy o tym, że każdy lub też niemalże prawie każdy turysta obecnie kieruje się przede wszystkim komfortem, ceną oraz oczywiście atrakcjami danego miejsca turystycznego. Siłą rzeczy więc zarówno kurorty jak również różnego rodzaju hotele, pensjonaty czy też kwatery turystyczne musiały i muszą nadal zostać zmienione, jeśli chcą zapewnić turyście dostatek.