Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Świątynie chińskie

Świątynie w Chinach mają bardzo duże znaczenie, praktycznie każda z nich oznacza coś innego i ma swoją zupełnie odrębną wartość historyczną. Do tych najbardziej popularnych świątyń, które również warto odwiedzić i zobaczyć należą m.in.: Niebiańska Świątynia, która stanowi oczywiście piękny kawałek kulturowy Chin. Jest ona cudownie okraszona malowniczymi wzorami, które idealnie komponują się z charakterystycznym dachem oraz całością zabudowy. Inna świątynia warta odwiedzenia to rzecz jasna Świątynia Lamy, która stanowi o tym, co w Chinach charakterystyczne, czyli piękna architektura oraz kultowy tybetański styl kojarzący się z prostotą i elegancją. Świątynie chińskie Białej Pagody, którą warto zwiedzić chociażby ze względu na niesamowicie liczne skupisko posążków Buddy, które można zobaczyć właśnie tutaj w jednym z budynków należących do Świątyni. Całość budowli to 51 metrów monumentu, który sanowi o bardzo charakterystycznej formie przekazu, jeśli chodzi architekturę. Inna także ciekawa budowla zwana świątynią to Świątynia Danyue, która mieści w sobie bardzo liczne posążki oraz bożki wszelkiego typu.