Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Symbol Chin

Flaga to zdecydowany symbol każdego kraju, który znajduje się na mapie naszego globu. W przypadku symbol Chin flaga posiada dla nich bardzo duże znaczenie. Jest ona koloru czerwonego na całej jej długości. Ten właśnie kolor to rzecz jasna symbolika ściśle związana z panującym w Chinach komunizmem, który również został zawarty na fladze państwa. Oprócz czerwonego tła na fladze znajdują się tam także żółte gwiazdy, które też mają swoje jakże ważne znacznie. Otóż jedna z nich jest największa i oznacza partię rządzącą, inne pozostałe o mniejszych gabarytach są symbolem pewnych klas, jakie wynikają z podziału społecznego w Chinach. A znajdziemy tam i robotników, i chłopów oraz kapitalistów wraz z drobnymi mieszczanami. Wszystko ma tutaj znaczenie i kształty i również kolory, na które też warto zwrócić uwagę. W tym wypadku żółty wydaje się, być nieco nieodgadnionym kolorem, jednak jeśli mowa o Chinach to i przecież mamy tutaj do czynienia z rasą żółtą, która oznacza tą właśnie barwę, a więc już wszystko jasne. Symbol chin to podobnie jak każdego innego kraju flaga.