Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Tańsze noclegi

O ile można zaoszczędzić wybierając tańsze noclegi, to próba zaoszczędzenia na posiłkach może się okazać dramatyczną w skutkach. Z reguły w kurortach turystycznych, miejscach tłumnie odwiedzanych przez turystów, o dobrą jakoś jedzenia trudno, a w szczególności za niską cenę. Przy obecnej sytuacji w Europie, może się okazać, że wycieczka za granicę zamknie się w podobnych kosztach jak pobyt na wakacjach w kraju. To, co kiedyś było nieosiągalne dla większości społeczeństwa, teraz staje się wręcz standardem. Wielkim plus zagranicznych wycieczek jest możliwość poznania, zobaczenia czegoś, czego nie sposób jest zobaczyć w naszym kraju. Dodatkowym atutem jest większe prawdopodobieństwo trafienia na dobrą pogodę, szczególnie w krajach leżących na południu Europy, w kraju, niestety, z pogodą bywa bardzo różnie. Minusem, oczywiście, jest odległość. Często trzeba spędzić wiele godzin w autokarze czy zainwestować w podróż samolotem, by doczekać się pobytu w upragnionym miejscu.