Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Turystyczna Portugalia

Państw w Europie wartych zobaczenia nie brakuje. Tak naprawdę wielu z nas musi wybierać pomiędzy różnymi możliwościami. Warto zaplanować swoje wycieczki tak, by zwiedzić każdy piękny kraj w Europie. Na pewno nie można podczas tego planowania zapomnieć o pięknej Portugalii, w której każdy z nas znajdzie coś dla siebie. Do Portugalii zwabi nas przede wszystkim klimat, który doskonale nadaje się nie tylko na spędzenie wakacji, ale tak naprawdę każda poru roku jest tam piękna. Jeżeli chodzi o architekturę i sztukę to Portugalia ma nam w tym temacie bardzo wiele do zaoferowania. Jeżeli interesujesz się właśnie tym to możesz być pewien, że w Portugalii pod tym oraz każdym innym względem na pewno nie będziesz się nudził. Bardzo widoczne są przede wszystkim budynki renesansowe. Jeżeli interesuje się ten okres w sztuce to z całą pewnością powinieneś odwiedzić obiekty renesansowe, do których wliczyć można wiele kościołów i klasztorów, ale oczywiście nie tylko.  Jeżeli jesteś zainteresowany, co jeszcze ciekawego możesz zwiedzić w tym pięknym kraju to warto kupić przewodnik po Portugalii. Dowiesz się z niego co warto odwiedzić i przede wszystkim o wiele łatwiej będzie ci zaplanować podróż do Portugalii.