Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Turystyczna stolica Bieszczad – Solina

Solina jest jedną z najbardziej znanych i popularnych bieszczadzkich miejscowości. Jej popularność bazuje na sąsiedztwie pobliskiego Zalewu Solińskiego – największego (pod względem pojemności) sztucznego zbiornika wodnego w Polsce. Ale nie tylko pojemność jeziora przyciąga wielu turystów, również jego obszar, bogactwo przyrodnicze i rozmaitość ryb. Zalew jest strefą ciszy co bardzo sprzyja tamtejszej faunie i florze - tej wokół niego jak i tej podwodnej.

Sama Solina i okoliczne wioski są w tej chwili bardzo dobrze przygotowane na przyjmowanie turystów, są doskonałą, znacznie urozmaiconą bazą noclegową (vide: noclegi), oferują też pełną gamę możliwości jeśli chodzi o uprawianie sportów wodnych.
Poza tym wszystkim miejscowości położone wokół zalewu mają swój specyficzny bieszczadzki koloryt, będący efektem mentalności mieszkańców, bogactwa i swoistej intymności tamtejszej przyrody. Każdy turysta znajdzie tam coś dla siebie. Wielbiciele trekkingu - wspaniałe szlaki, wielbiciele przyrody - cudowną naturę, a wszyscy spragnieni wypoczynku - naturę i świetny klimat.