Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Turystyczne atrakcje Europy – Wyspy Kanaryjskie

Wyspy Kanaryjskie to spory archipelag położony na Oceanie Atlantyckim. Wyspy należą administracyjnie do Hiszpanii, ale są regionem tak odrębnym, że często postrzegamy je jako coś zupełnie z Hiszpanią niezwiązanego. W rzeczywistości to wciąż Hiszpania, ale bardzo różna od części lądowej. W skład archipelagu wchodzi trzynaście wulkanicznych wysp, z czego sześć mniejszych wysp jest zamieszkana w znikomym stopniu bądź są to wyspy bezludne. Tak, wygląda na to, że i w Europie takie wyspy się zdarzają.

Spośród wysp archipelagu najbardziej znane są Gran Canaria, Teneryfa, La Palma i Lanzarote, to one obsługują większość ruchu turystycznego, choć turyści jeżdżą też chętnie na Furteventurę, El Hierro i La Gomerę. Jeżdżą chętnie, bo wyspy są cudami natury i mają bardzo przyjazny klimat. W zimie średnie temperatury oscylują wokół 18 °C, latem podnoszą się do 24°C, przy temperaturze wody od 18 do 22°C. Jeśli dodamy do tego stosunkowo niewielkie i nieregularne opady - Wyspy Kanaryjskie wydają się rajem. I byłyby, w całości, gdyby nie gospodarka nastawiona na przemysł turystyczny, co sprawia, że w sezonie na wyspach roi się aż od turystów. Na szczęście osoby wytrwałe i nastawione na spokojny, relaksacyjny wypoczynek znajdą miejsca dla siebie: dzikie krajobrazy, odosobnione plaże i ogrom swobody.