Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Turystyczne oblicza Bieszczad – dzika natura

Do niedawna Bieszczady kojarzyły się z niezagospodarowaną dziczą, a turystyka bazowała głównie na nieograniczonych możliwościach samotniczego przemierzania licznych bieszczadzkich szlaków. Obfitość fauny i flory, często nie spotykanych gdzie indziej gatunków i dziewiczość niektórych terenów w dalszym ciągu przyciągają turystów spragnionych dalekich wypraw trekkingowych w głąb, przebogatych przyrodniczo: wzgórz, gór i połonin.

W Bieszczadach wciąż można napawać się dziką przyrodą. Każdy wielbiciel trekkingu w warunkach możliwie najmniej industrialnych powinien być Bieszczadami zachwycony. Góry rzeczywiście są niesamowite, podobnie jak ich szlaki i mimo łagodności stoków, trafiają w gusta nawet wytrawnych górskich turystów. Drugie oblicze Bieszczad ma jednak diametralnie różny charakter. Wraz z budową Zalewu Solińskiego i rozbudową nowoczesnej Soliny (którą śmiało można dziś określić mianem popularnego kurortu i ośrodka sportów wodnych) zaczęli pojawiać się tu turyści spragnieni aktywnego, ale bardziej zindustrializowanego wypoczynku.