Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Turystyczne oblicza Bieszczad – Solina i okolice

Solina i większość okolicznych miejscowości została zagospodarowana ośrodkami wczasowymi, infrastrukturą noclegową, ale też i miejscami dostarczającymi rozrywek typowo miejskich (kluby, restauracje). Co więcej z Soliny wypływają statki spacerowe, z których można podziwiać rozległość Jeziora Solińskiego i dzicz pojawiającą się często na jego brzegach (brzegi są nieregularne, często bagniste i z licznymi niewielkimi zatoczkami). Wieś jest też doskonałą żeglarską bazą wypadową, zwłaszcza że zalew cieszy się wciąż rosnącą popularnością wśród żeglarzy ze względu na to, że leży w strefie ciszy i nie jest aż tak zatłoczony jak jeziora Warmii i Mazur.
Zalew Soliński zmienił też lokalny mikroklimat. Warunki pogodowe nie są tu tak ekstremalne jak w głębiej położonych rejonach Bieszczad, łagodne zimy i gorące lata ochładzane jeziorną bryzą sprawiają, że miejscowość i jej okolice są bardzo przyjazne turystycznie w praktycznie każdej porze roku. W okolicach mogą spokojnie wypoczywać zarówno turyści spragnieni silniejszych wrażeń, jak i ceniący spokój, a nawet rodziny z małymi dziećmi.