Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Turystyczne perły Londynu

Jako aktywny turysta musisz koniecznie zobaczyć Opactwo Westminsterskie - jedna z najważniejszych budowli sakralnych Wielkiej Brytanii. Tutaj odbywają się koronacje, śluby i wszystkie ważne uroczystości religijne: ważne dla państwa bądź dla rodziny królewskiej. Oprócz kościoła na terenie opactwa znajdują się też budynki parlamentu. Tutaj odbywają się sesje Izby Lordów i Izby Gmin. Zgodnie z podaniami pierwotna świątynia powstała tu w siódmym wieku, aczkolwiek swoją dzisiejszą formę opactwo zawdzięcza architekturze gotyckiej i wiekowi XIII. Opactwo Westminsterskie jest też ogromnym cmentarzem. W jego wnętrzach znajdziecie groby, nagrobki i tablice pamiątkowe poświęcone najwybitniejszym Anglikom. Większość z nich odcisnęła swoje piętno również na historii Europy.
Pałac Buckingham, czyli oficjalna siedziba władców Wielkiej Brytanii. Pałac to największa czynna budowla tego typu na świecie. Początkowo należał do Księcia Buckingham a od II połowy XVIII wieku, stał się prywatną rezydencją królów Anglii. Praktycznie niezależnie od pory dnia czy nocy pod Pałacem Buckingham można spotkać turystów. Niestety pałac możemy podziwiać jedynie od zewnątrz, chyba że wybierzemy się tam w czasie, gdy Królowa Elżbieta przebywa w swojej letniej rezydencji (sierpień – wrzesień), wtedy turyści bywają dopuszczani do zwiedzania wnętrz.