Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Turystyczne regiony Hiszpanii: Costa del Sol

Costa del Sol, to Andaluzja, czyli kwintesencja Hiszpanii, jej zagłębie kulturowe i miejsca, gdzie kultywuje się najstarsze tradycje flamenco i corridy. Jeśli dodać to tego ciepły klimat, czystą wodę i plaże, a z drugiej strony najsłynniejsze łańcuchy górskie Hiszpanii z miastami rozrzuconymi pomiędzy wodą a górami, i to wszystko na dosyć skondensowanym obszarze okaże się, że to Costa del Sol, a nie żaden inny rejon jest prawdziwą turystyczną Mekką Hiszpanii. Costa del Sol i Andaluzja są też przedziwną mieszanką kultury europejskiej, hiszpańskiej i muzułmańskiej.
Z racji swojego położenia nad Morzem Śródziemnym i bliskiego sąsiedztwa Afryki i Maroka region ten od wieków podlegał najróżniejszym wpływom cywilizacyjnym i kulturowym. Costa del Sol to wybrzeża, ale i miasta. Które z nich trzeba zobaczyć? Przede wszystkim Sewillę - stolicę Andaluzji określaną mianem miasta - cudu. Sewilla faktycznie ma niepowtarzalny koloryt, a poza tym znajduje się tu jeden z najokazalszych, a na pewno największy europejski kościół w stylu gotyckim - to katedra sewilska z grobowcem Krzysztofa Kolumba. Ważne i godne uwagi są też główne place: Plac Ameryki i Plac Hiszpański. Wielbiciele zieleni miejskiej, ogrodów i parków nie powinni pominąć parku Marii Ludwiki.