Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Turystyczne skarby Hiszpanii – Costa del Sol

Marzą ci się podróże do ciepłych krajów? Nie musisz jechać daleko. Wakacje w Europie? Czemu nie. Może więc wybierzesz się na słoneczne hiszpańskie wybrzeże? Nazwa Costa del Sol świadczy sama za siebie, mieszkańcy i turyści wypoczywający na południowym wybrzeżu Hiszpanii, niezależnie od rejonu, w którym się znajdują, nie mogą narzekać na niedobór słońca. Dzięki temu sezon turystyczny trwa na tam praktycznie przez cały rok. Największe natężenie sezonu i najbardziej upalne dni to okres od kwietnia od listopada, poza tymi miesiącami temperatura i nasłonecznienie wybrzeża również nie pozostawiają niczego do życzenia, jest za to chłodniej i przyjemniej, luźniej na plażach i w nadmorskich miejscowościach turystycznych.

Piękna aura oznacza idealne warunki do typowo stacjonarnego wypoczynku. Widoki i otoczenie, czyli piaszczyste plaże w kolorze złota, morskie fale w odcieniach turkusu, wszechobecna zieleń (palmy, pomarańcze, gaje oliwne), same z siebie stwarzają nastrój pełnego wyciszenia i relaksu. Osoby preferujące aktywne formy wypoczynku również znajdą tam coś dla siebie: przede wszystkim ogrom mauretańskich zabytków, labirynty starych kamienistych uliczek, muzea i dom Picassa.