Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Turystyczne skarby Londynu

Wybierasz się do Londynu? Te budowle koniecznie musisz zobaczyć. To dzięki nim Londyn kwitnie turystycznie i to właściwie od wieków. W zasadzie całe centrum współczesnego Londynu snuje opowieści o przeszłości. Jednak jeśli jedziesz do Londynu, zwiedzenie kilku budowli jest obowiązkowym punktem programu i ich nie możesz pominąć, zresztą pominąć je byłoby trudno, nawet gdyby się chciało.
Tower of London - budowla nazywana też Londyńską Tower bądź bardziej oficjalnie Pałacem i Twierdzą Jej Królewskiej Mości to zespół budynków pierwotnie o bardzo różnorodnym przeznaczeniu. Dziś przechowuje się tam klejnoty koronne władców Wielkiej Brytanii. Część Tower otwarta jest dla zwiedzających, ale nawet bez wchodzenia do któregokolwiek z budynków budowla sprawia ogromne wrażenie, które potęguje jej historia. Jak wiadomo Tower of London była więzieniem, w którym wykonywano egzekucje, była też mennicą, skarbcem królów Anglii i arsenałem. Powstała już w XI wieku i od tamtej pory trwa nieprzerwanie, jedynie nieznacznie zmieniając formę na przestrzeni wieków.