Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Turystyka dookoła nas

Turystyka, podróże, miejsca, noclegi. Takie slogany widnieją na oknach biur turystycznych, często z przymiotnikiem „tanie”. Wiele ofert kusi potencjalnych klientów bogatymi ofertami i propozycjami miłego spędzania czasu szczególnie w okresie bezpośredniego planowania urlopów tak samo letnich, jak i zimowych. Niektórzy preferują bierny wypoczynek, czyli jakiś czas przed planowanym urlopem udają się do biura turystycznego, gdzie proszą o przedstawienie ciekawych ofert wypoczynku. Większość wybiera wyjazd do ciepłych krajów, który oparty jest na wykupieniu turnusu tygodniowego, dziesięciodniowego, czy dwutygodniowego w danym hotelu i wypoczynek wokół miejsca zakwaterowania. Morze, plaża, basen, drinki hotelowe z parasolkami, od czasu do czasu jakieś podróże w okolicy miejsca noclegów, to ogólna charakterystyka takich wakacji. Tydzień spędzony w tropikach na plaży, przy basenie hotelowym na leżaku wśród palm i tropikalnych owoców, piękna opalenizna i wypoczęta twarz to coś, o czym marzy osoby preferujące taką formę wypoczynku.