Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Turystyka ekstremalna

W każdym społeczeństwie, na każdej szerokości geograficznej znajdują się jednostki, które w znacznym stopniu odbiegają od reszty społeczeństwa. Może to dotyczyć wielu różnych kwestii, upodobań pod względem ubioru, sposobu życia, czy chociażby sposobu spędzania wolnego czasu i dostarczania sobie niezapomnianych wrażeń. Tym samym, nietrudno znaleźć osoby, które preferują nieco inną turystykę niż większość ludzi wokół. Czym zatem fascynują się turyści o nieco innych upodobaniach? Trudno sprecyzować, ale w większości przypadków chodzi o wyższy poziom adrenaliny. Taki osobom nie wystarczy ta, która wprawia większość w stan pobudzenia i zapewnia swego rodzaju satysfakcję, tu potrzeba znacznie więcej. Dlatego też, fani turystyki ekstremalnej szukają niestandardowych rozwiązań. Stąd też coraz większa popularność sposobów organizacji urlopów i wakacji, które niektórzy zwykli nazywać dziwnymi czy też mniej neutralnie innymi określeniami. Taki sposób spędzania czasu, z podwyższonym ryzykiem staje się modny od niedawna i mimo wielu kontrowersji związanej z potencjalnymi zagrożeniami, jego popularność stale rośnie.