Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Turystyka górska – odkrywamy Beskidy

Polska część Beskidów jest bardzo zróżnicowana krajobrazowo, spotyka się tu wiele formacji, od skoncentrowanych i wysokich gór, do szczytów przypominających raczej wysokie wzgórza niż góry (np. Bieszczady, którymi zajmiemy się osobno). Beskidy charakteryzują się przede wszystkim łagodnością – łagodnością kształtów i form. Czy można się dziwić, że turystyka górska w Beskidach naprawdę kwitnie? To góry idealne na letni i zimowy wypoczynek, a wczesną jesienią (czas idealny na wyprawy trekkingowe) są w stanie zachwycić nawet najbardziej wymagających turystów.

W Beskidy warto pojechać przynajmniej kilka razy w życiu, w każdej porze roku. Turystów przyciąga niezwykła kolorystyka tych gór i pełen wachlarz możliwości, jeśli chodzi o warunki do wspinaczki czy górskiego trekkingu. Tamtejsi górale są bardzo przyjaźni, infrastruktura turystyczna taka, że nie można narzekać, a niesamowity folklor sprawia, że można go w nieskończoność odkrywać. Jednym słowem to taki region turystyczny, który powinien odpowiadać każdemu.