Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Turystyka górska w Polsce – możliwości

Mamy to szczęście, że mieszkamy w kraju o niezwykłym potencjale przyrodniczym i krajobrazowym. Dostęp do Bałtyku, Kraina Tysiąca Jezior, doliny, niziny i wzgórza i przede wszystkim bardzo zróżnicowane góry, są jednym z niekwestionowanych, największych bogactw naturalnych naszego kraju. Najpopularniejsze i najpiękniejsze szlaki Tatr, Beskidów i Bieszczad przyciągają co roku ogromne rzesze turystów, nie tylko rodaków, ale i gości z zagranicy.
W przypadku turystyki górskiej, pora roku nie ma właściwie znaczenia, obserwuje się tu sezonowość ruchu turystycznego, ale prawdziwi miłośnicy gór przybywają tam niezależnie od sezonu. Polskie góry są piękne, bardzo różnorodne i niezwykle ciekawe. Stale rozwijająca się infrastruktura turystyczna oferuje coraz to nowe możliwości w zakresie spędzania wolnego czasu. Oprócz pieszych wędrówek coraz częściej można uprawiać w górach narciarstwo biegowe i zjazdowe. O udogodnienia bardzo dbają lokalne władze zarządzające tymi terenami, bo im większy napływ turystów, tym lepiej żyje się mieszkańcom.