Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Turystyka górska

Z roku na rok, nasze polskie góry cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Część osób, która tradycyjnie wyjeżdżała nad morze, decyduje się czasami na to, aby jednak spróbować czegoś nowego i wybrać się na wakacje chociażby w górach. Trzeba przyznać, że swoje urlopy w kraju spędza naprawdę duża liczba Polaków, chociaż część także daje się skusić na wakacje zagraniczne. Każdego roku z pewnością przynajmniej połowa urlopowiczów zastanawia się nad tym czy wybrać się za granicę, czy może jednak pozostać podczas urlopu w kraju. Trzeba jednak także zaznaczyć fakt, że większość osób z tych zagranicznych urlopowiczów nie miała okazji być w najładniejszych zakątkach naszego kraju. Nie bez powodu ludzie zakochują się chociażby w Zakopanym czy Karpaczu. \r\nTe dwa miejsca, położone w zupełnie innej części kraju, przyciągają do siebie całą masę turystów. Najwięcej atrakcji jest tam przede wszystkim zimą, ponieważ miłośnicy jazdy na nartach czy sankach mogą z powodzeniem oddawać się swojej pasji. Jednak góry są miejscem, gdzie można przybywać o każdej porze roku i przeżywać niezapomniane chwile. Liczą się chociażby te krajobrazy, a także świeże powietrze. Niejedna osoba przyzna, że właśnie w górach czuje się bardzo wolna i wyzwolona. Spędzanie świąt czy sylwestra w górach jest marzeniem wielu ludzi, a całkiem spora grupa takie marzenia realizuje i na ostatnią chwilę przed świętami ciężko jest już znaleźć jakieś kwatery. Dlatego też, podobnie jak w czasie ferii zimowych czy wakacji, pokoje i kwatery trzeba rezerwować szybciej, aby nie zaznać rozczarowania. Zakątki w naszych polskich górach są miejscami, które warto zaoferować nawet najbardziej wymagającym turystom nie tylko z naszego kraju, lecz także i zza granicy. Każdego roku duża liczba osób przyjeżdża w nasze rejony, aby wspólnie z nami podziwiać krajobrazy i cieszyć się zdrowym powietrzem. W podsumowaniu można ze spokojem powiedzieć, że turystyka górka jest nie tylko atrakcyjna i fascynująca, lecz także niezwykle zdrowa. Warto więc poddać się takiej ekscytującej przygodzie ze znajomymi bądź rodziną. \r\n