Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Turystyka indywidualna czy zorganizowana?

Każdy normalny człowiek potrzebuje odpoczynku- to jedna z ludzkich potrzeb elementarnych. Jedni preferują odpoczynek aktywny, inni bierny, niektórzy wolą morze, inni góry, nie trudno znaleźć zarówno fanów wypoczynku w kraju, jak i za granicą. Fani wyjazdów zarówno jednych jak i drugich, mają przed sobą jeszcze jeden dylemat- wypoczywać indywidualnie czy w większej grupie? Trudne pytanie. Z pewnością wiele w tej kwestii zależy od indywidualnych upodobań, ale faktem jest, że możemy znaleźć zarówno fanów jednej jak i drugiej formy. Zapewne obie mają liczne i plusy i minusy i to należałoby pokrótce przedstawić. Po pierwsze, turystyka na własną rękę to z pewnością więcej swobody. Sami organizujemy swój czas, decydujemy o tym, co robimy o danej godzinie, jak wygląda nasz dzień, to bardzo ważne dla osób ceniących sobie niezależność. Z drugiej jednak strony, zależność tylko i wyłącznie od samego siebie to wielka odpowiedzialność. Nie ma na kogo zrzucić obowiązków i formalności, a chwila wytchnienia z pewnością przydałaby się na urlopie. Niestety, coś za coś.