Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Turystyka krajoznawcza

Wiele osób lubi podczas letnich wakacji wypoczywać przede wszystkim w kurortach wakacyjnych, gdzie roi się od turystów, imprez oraz pogoda zachęca do plażowania. Jednak nie każdy jest takim turystom, który przede wszystkim lubi wypoczynek w postaci leniuchowania na plaży oraz kąpieli w morzu. Istnieje bowiem również rodzaj turystyki krajoznawczej. Jest to swego rodzaju odmiana turystyki, która skupia się przede wszystkim na aktywnym odpoczynku oraz na spokojnym wypoczywaniu na łonie natury. Jeśli natomiast chodzi o turystykę krajoznawczą, to jest ona w Polsce relatywnie dobrze rozwinięta. Przede wszystkim dlatego, że Polska jest krajem bardzo rozległym, gdzie każdy z nas praktycznie może znaleźć coś dla siebie. Jedni lubią przede wszystkim ciekawe widoki i ciszę oraz spokój. Inni natomiast wolą piesze wycieczki górskie. Jeszcze inni lubią biegać na nartach czy też jeździć na wycieczki rowerowe. Nic więc dziwnego, że turystyka krajoznawcza w naszym kraju tak dobrze się rozwija i coraz więcej osób zamiast wylegiwania się na plaży wybiera raczej aktywny wypoczynek, który połączony jest ze zwiedzaniem i oglądaniem naszego pięknego kraju. Co jednak nie zmienia faktu, że taka turystyka krajoznawcza jest również bardzo powszechna poza naszym krajem.