Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Turystyka kulturalna – Londyn, obowiązkowa pozycja na liście

Londyn jest jednym z największych i najważniejszych ośrodków kulturalnych na świecie. To miasto muzeów, orkiestr, galerii, teatrów i... koncertów. Jeżeli marzy się wam wypoczynek w centrum kulturalnego świata, Londyn niewątpliwie jest miejscem dla was. Pośród najważniejszych instytucji funkcjonujących w Londynie należałoby wymienić operę Covent Garden, Londyńską Orkiestrę Symfoniczną (London Symphony Orchestra) czy Orkiestrę BBC, a to i tak zaledwie kilka z wielu instytucji o światowej renomie.
Po przyjeździe do Londynu obowiązkowym punktem programu powinna być wizyta w teatrze lub obejrzenie musicalu.

Biletami handluje się praktycznie wszędzie, ale uwaga: bilety na większość przedstawień są wyprzedawane w przedsprzedaży, jeśli więc marzy się wam londyński Upiór w Operze, albo przedstawienie Mamma Mia lepiej zarezerwować je wcześniej. Oprócz instytucji związanych z muzyką czy sztukami teatralnymi Londyn jest też zagłębiem radiowym i telewizyjnym - BBC wiedzie prym wśród telewizji na całym świecie i w zasadzie należałoby ją stawiać za wzór, jeśli chodzi o ten gatunek sztuki popularnej.