Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Turystyka luksusowa

Luksus jest czymś na co niewielu może sobie pozwolić, ale na co wielu ma wielką ochotę i do czego stara się dążyć. W zależności od zamożności portfela luksusem można nazwać praktycznie wszystko. Nie sposób oprzeć się wrażeniu, że to ci opływający w luksusie z najwyższej półki wykreowali ten kanon postrzegania wartości przedmiotów czy zjawisk tylko po to, by dać upust swoim odczuciom czy samouwielbieniu. Wielu zwykłych obywateli luksus upatruje nieco niżej, a to wszystko, co znajduje się na najwyższej półce często nazywa po prostu zwykłą fanaberią i absurdem. Faktem jednak jest to, że luksus można osiągnąć praktycznie w każdej dziedzinie życia, także w turystyce. Cóż zatem kryje się za tym stwierdzeniem? Trudno znaleźć jeden aspekt. Na pewno do luksusu można zaliczyć to, na co nie stać większości społeczeństwa, czyli w przypadku turystyki, np. wakacje na egzotycznej wyspie na Oceanie Spokojnym.