Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Turystyka w Chorwacji

Chorwacja jest jednym z najpiękniejszych i jednocześnie najcieplejszych krajów w Europie. Nic więc dziwnego, że po zakończeniu wojny bałkańskiej turystyka Chorwacji tak bardzo otworzyła się na kraje europejskie i na turystów. Obecnie dochód Chorwacji z turystyki jest głównym dochodem tego państwa. Nic więc dziwnego, że obecnie każdego roku odwiedza kilkaset tysięcy turystów z całej europy i z całego świata. Głównie przyciąga ich tam ciepłe morze, doskonały klimat ale nie tylko. Chorwacja jest miejscem, które posiada olbrzymią ilość zabytków, które pozostały jeszcze po starożytnych rzymskich podbojach. Nic więc dziwnego, że w kraju tym praktycznie każdy znajdzie coś dla siebie. Oczywiście nadal najbardziej popularne w Chorwacji są nadmorskie kurorty, które rozwijają się we wręcz zawrotnym tempie. Kraj ten [posiada nadal sporo problemów, szczególnie dużym problemem dla Chorwacji jest relatywnie duże bezrobocie, które spowodowane jest brakiem przemysłu. Dlatego też robi się coraz więcej w celu rozwoju turystyki, która w przyszłości będzie mogła pomóc temu krajowi bardzo dobrze się rozwijać. Chorwacja jest atrakcyjna również ze względu na relatywnie  niskie ceny, które przyciągają do siebie szczególnie Niemców, Polaków oraz oczywiście Rosjan.