Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Turystyka w Europie to nie tylko kurorty

Większości z nas podróżowanie przede wszystkim kojarzy się z wakacjami oraz spędzaniem czasu gdzieś daleko od domu. Jest to oczywiście w pewnym sensie zrozumiałe. Tak naprawdę bowiem większość z nas nie posiada ani środków ani tym bardziej czasu do efektywnego podróżowania. Nic więc dziwnego,  że obecnie większość z nas jako swoje docelowe miejsca obiera wspaniałe europejskie kurorty wczasowe. Owszem, jest to pewien sposób podróżowania, jednak pamiętajmy również o tym, że podróżować można znacznie ciekawiej. Przede wszystkim Europa oferuje znacznie szerszy zakres ciekawych miejsc, zakątków czy też historycznych budowli, które warto zwiedzić. Przede wszystkim bowiem w Europie musimy pamiętać o kulturze oraz tradycjach, które kształtowały się przez setki lat, bowiem to one kształtują nas jako ludzi, jako europejczyków i jednocześnie jako Polaków, Francuzów, Niemców czy też Brytyjczyków. Dlatego też turystyka w Europie niekoniecznie musi skupiać się na zwiedzaniu południowych kurortów. Warto bowiem również zwiedzić wspaniałe zabytki znacznie mniej turystycznie nastawionych krajów jak chociażby Szwajcarii, Belgii, Ukrainy czy też chociażby Rosji lub Polski, które opowiadają wspaniałą historię naszego kontynentu.