Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Turystyka w Hiszpanii

Madryt, Barcelona, Toledo, Sewilla czy Santiago de Compostela to sztandarowe ośrodki miejskie Hiszpanii. Nie mniej osób odwiedza wyspy i wybrzeża. Dla nas, turystów z głębi Europy, Hiszpania jest krajem dosyć egzotycznym z uwagi na swój specyficzny koloryt. Flamenco i korrida to dwa wyróżniki Hiszpanii - zjawiska kulturowe czy rozrywki niespotykane w żadnym innym kraju Europy. Do Hiszpanii warto pojechać z wielu względów. Odpoczywa się tam aktywnie, bądź leniwie, w zależności od preferencji co do formy wypoczynku. Hiszpanie są narodem przyjaznym, ciepłym i pełnym temperamentu. Niestety w wielkich ośrodkach turystycznych spotyka się przede wszystkim turystów.
Kiedy najlepiej odkrywać Hiszpanię?
Najładniejszej pogody należy spodziewać się w okresie od maja do września. W sierpniu zdarzają się tam spore upały - planując urlop dobrze jest mieć ten fakt na uwadze. Październik, kwiecień, czasami listopad bywają również bardzo przyjemne, zwłaszcza w południowej części kraju. W tym czasie dobrze jest zaplanować urlop w Hiszpanii.
Dla celów poznawczych Hiszpanię można odwiedzać praktycznie przez cały rok. Zimy są tam zdecydowanie łagodniejsze niż u nas, choć w związku ze zmianami klimatycznymi i tam zdarzają się zimowe ekstrema.