Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Turystyka zagraniczna – jak dotrzeć do Barcelony i na Costa Brava?

Barcelona ma własne lotnisko, które jednak traci ostatnio na popularności na rzecz lotniska usytuowanego w Gironie (GRO). To na nim lądują tanie linie lotnicze, dlatego też na Gironie się skupimy. Lotnisko Girona usytuowane jest w odległości około 13 kilometrów od centrum Girony, ale to miasto rzadko bywa celem naszych wycieczek. Jeśli wybieramy się na Costa Brava, najlepiej zrobimy, wybierając autobus. Cena dojazdu do najpopularniejszych miejscowości Dzikiego Wybrzeża i do Barcelony waha się w granicach kilkudziesięciu EURO. Dosyć drogo, ale też jest spora odległość do pokonania.
Do centrum Barcelony dotrzecie w godzinę i dziesięć minut. Możecie też spróbować jazdy pociągiem, ale pociągi nie kursują tak często i nie są tak wygodne, jak autobusy. Natomiast jeśli chodzi o przejazd taksówką to - opłaca się, ale jedynie do centrum Girony. Na Ibizę można polecieć bezpośrednio - lądujemy w porcie lotniczym Ibiza (IBZ) usytuowanym w odległości niecałych 8 kilometrów od centrum Ibizy. Odległość niewielka więc de facto do miasta można by dotrzeć na piechotę, ale do dyspozycji podróżujących turystów pozostają liczne taksówki, autobusy doskonale skorelowane z lotami, a na miejscu można też wynająć samochód.