Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Turystyka zagraniczna: jak najszybciej dotrzeć do Hiszpanii?

W zależności od docelowego miejsca naszego pobytu możemy dolecieć w okolice Madrytu, do Galicii, Andaluzji, na Costa Brawa i oczywiście Wyspy Kanaryjskie i Baleary. Poniżej kilka informacji na temat najpopularniejszych hiszpańskich portów lotniczych.
Jeśli wybieracie się do Madrytu i w jego okolice waszym portem docelowym powinno być lotnisko Madryt - Barajas (kod MAD). To międzynarodowy port lotniczy, bardzo nowoczesny, o dużym natężeniu ruchu pasażerskiego, ale też bardzo wygodnie zlokalizowany.
Dojazd taksówką z lotniska do centrum Madrytu zajmuje nie więcej niż pół godziny. W pobliżu zlokalizowane są też najważniejsze szlaki komunikacyjne w Hiszpanii. Równie dobrze można więc próbować dostać się z niego do Barcelony albo Burgos. Dojazd do samego Madrytu możliwy jest wspomnianą już taksówką lub metrem - dojazd zajmie nam około dwudziestu minut. Można też skorzystać z miejskich linii autobusowych. Natomiast pomiędzy terminalami lotniska kursuje bezpłatny autobus lotniskowy. Infrastruktura turystyczna i komunikacyjna jest tam naprawdę niezła, więc z poruszaniem się pomiędzy destynacjami nie powinno być żadnych problemów