Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Ukraina i Krym

Pomimo tego, że Ukraina dopiero jest krajem rozwijającym się, który nie stawia bardzo wiele na turystykę, tak naprawdę coraz więcej osób bardzo chętnie zwiedza ten kraj. Przede wszystkim tourist-photos-03atrakcją turystyczną na Ukrainie są jej wspaniałe i historyczne miasta. Miasta takie jak Kijów czy też Lwów kryją w sobie setki zabytków, które związane są jeszcze z kulturą wczesnego średniowiecza. Dlatego też są one bardzo polecane przede wszystkim osobom, które lubią zwiedzać i poznawać ciekawe kulturalnie i historycznie miejsca. To jednak nie wszystko, Ukraina ma również wspaniały Krym, który jest turystyczną stolicą tego kraju. Co roku Krym odwiedza setki tysięcy Ukraińców, Bułgarów oraz oczywiście setki tysięcy Rosjan, dla których taka podróż jest zarówno tania jak również relatywnie bliska. Dlatego też Krym jest dla Ukrainy bardzo ważny ze względów turystycznych. Większość osób, które tam pojechała na Wakacje przede wszystkim zafascynowana jest kulturą, która tam panuje. Tamtejsi ludzie są zarówno bardzo otwarci na turystów jak również bardzo chętnie z turystami współpracują. Dlatego też Ukraina turystycznie jak również społecznie otwiera się na zachodnią Europę, choć ta przemiana trwa relatywnie bardzo powoli. Pamiętajmy o tym, że jest to kraj, który dopiero uczy się zachodniego życia.