Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Wakacje all inclusive

Dawniej wydawało się, że jest to kosztowne. Dzisiaj student, który dorobi samodzielnie w jakiejś dorywczej pracy może sobie pozwolić na wyjazd ze znajomymi w tej kategorii. Dodać należy, że all inclusive ma również pewne podziały. Ich wyznacznikami są gwiazdki. Im więcej gwiazdek (maksymalnie 5), tym poziom wakacji oraz koszty wyższe. Jednak bez znaczenia jaki jest to poziom, to opiera się to na podobnych zasadach. Cena obejmuje przelot w obie strony, dobre hotele na terenie których znajduje się basen.

 

Ważne są tutaj posiłki: po pierwsze śniadanie w poszczególnych godzinach (nie trzeba na nie chodzić do sali głównej, często są podawane przy plaży lub basenie), następnie obiad, i obiadokolacja.  W międzyczasie podawana jest kawa deser. Kawa i inne napoje są do dyspozycji przez cały czas, a także napoje alkoholowe. Bar jest zazwyczaj otwarty do północy. Po tej godzinie każdy musi zadbać o siebie sam. Gdy się zastanowimy, to tak naprawdę większość czasu na takich wakacjach można spędzić jedząc. Zależy z czego chcemy skorzystać. Wygodne jest, że wszystko znajduje się w zasięgu. Tak naprawdę nie trzeba wychodzić na miasto.