Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Wakacje w Polsce czy za granicą?

Kwestia spędzania urlopu czy wakacji od szkoły jest niezwykle znacząca dla wszystkich, dla których wypoczynek w pełnym tego słowa znaczeniu jest istotny dla dalszego pourlopowego prawidłowego funkcjonowania. Dlatego też, zgodnie z zawartością portfela, własnymi upodobaniami wybieramy miejsca, które zapewnią nam niezapomniane przez lata wrażenia i pozwolę uzupełnić życiowe „akumulatory”. Przy dokonywaniu takiego wyboru często pojawia się jeszcze inna kwestia- wakacje w kraju czy za granicą? To niewątpliwie trudny wybór. Nasz rodzimy kraj oferuje wyjątkowo wiele ciekawych i godnych odwiedzenia miejsc, morze, góry, jeziora, gospodarstwa agroturystyczne na malowniczych wsiach, zabytki i wiele, wiele innych. Oprócz wartości turystycznych dodatkowym plusem są aspekty patriotyczne-wszak wspieramy w ten sposób rodzimą gospodarkę i małych bądź też większych przedsiębiorców. Dodatkową zaletą są niezbyt duże odległości z dowolnej części kraju, dojazd z reguły nie stanowi większego problemu. Minusem, o dziwo i wbrew pozorom okazuje się cena…