Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Wakacje zagranicą latem, czy zimą

Wakacje możemy zorganizować w bardzo różnych okresach roku. Z jednej strony możemy odpoczywać latem, gdzie możemy w Polsce spotkać się z bardzo korzystnymi warunkami pogodowymi. Z drugiej strony jest wiele osób jakie zdecydowanie woli odpoczywać zimą, gdzie możemy spędzić wolny czas w sposób aktywny. Zimą możemy również udać się do ciepłych krajów. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, gdy chcemy poprawić sobie samopoczucie. Zimą w klimacie w jakim pada śnieg możemy spotkać się z bardzo słabym operowaniem słońca. W ten sposób nasz organizm każdego dnia dostaje małe dawki potrzebnej mu do funkcjonowania energii. Powodować to może przemęczenie,  ospałość, złe samopoczucie. Nawet kilkanaście dni w rejonach świata, gdzie słońce operuje silniej może dostarczyć naszemu organizmowi odpowiedniej dawki energii słonecznej na okres zimowy. Z tego powodu coraz bardziej popularne stają się wyjazdy do ciepłych krajów w okresie lutego, czy stycznia. W tym okresie w krajach afrykańskich możemy spotkać się z bardzo dobrą pogodą, podobnie jak na półkuli południowej. Możemy również wyjechać na takie wakacje znacznie tańszym kosztem, gdyż nie jest to okres wzmożonego ruchu turystycznego do ciepłych krajów.