Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Wczasowicze

Pytanie skąd te niedobre cechy się biorą i dlaczego zawsze górują nad innymi u większości wczasowiczów czy też turystów. Ci zawsze są gotowi tłumaczyć swoje zachowanie tym że przecież właśnie wyjechali odpocząć i w dodatku sporo za to sporo zapłacili także mają prawo a wręcz obowiązek wymagać i oczekiwać zrozumienia. Jednakże to że ktoś przebywa na wakacjach nie zwalnia go zupełnie a w rzeczy samej wcale z bycia elementarnie grzecznym. Natomiast jeżeli dla kogoś samo bycie grzecznym jest zdecydowanie zadaniem wychodzącym poza możliwości to ma poważny problem z którym powinien walczyć. Wracając do samych turystów to trzeba też podkreślić że są nie tylko niegrzeczni w stosunku do gospodarzy ale także dla organizatorów wycieczek nie wspominając o rezydentach. Opowieści tych ostatnich czasami powodują na przemian wybuchy histerycznego śmiechu słuchaczy połączonego z niedowierzaniem i przerażeniem. Zupełnie to brzmi tak jakby ludzi wyjechawszy z domu dostawali schizofrenicznego napadu który mija dopiero z momentem gdy urlop się kończy.