Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Własna działka

Idąc krok dalej, absolutnym luksusem byłoby posiadanie takowej na własność,, a warto zauważyć, że i z takimi przypadkami mamy do czynienia w świecie współczesnym. Czym dostać się na takową wyspę? Oczywiście samolotem, najlepiej prywatnym. Standard lotu, oczywiście najwyższy. Najlepszy personel pokładowy, najlepsze jedzenie i trunki, wszystko naj, naj, naj. Co z dalszą częścią luksusowych wakacji? Hotel opływający we wszystkie dobrodziejstwa tego świata- obowiązkowo. Piękne widoki, cudowna plaża, czas wypełniony zajmującymi rozrywkami, wszystko z najwyższej półki. Pogoda- także, o niedoskonałościach nie może być mowy. A tymczasem w świecie zwykłych śmiertelników luksus może przybrać nieco inny wymiar. Ot, chociażby wypad na hiszpańskie plaże. Jeśli luksus, to oczywiście samolot. Hotel cztero czy pięciogwiazdkowy, jedzenie z najwyższej półki, to tzw luksus umiarkowany. Kolosalną różnicą pomiędzy pierwszym a drugim jest to, że w pierwszym przypadku, na prywatnej wyspie nie ma mowy o intruzach, w drugim, nadal trzeba się odnaleźć w tłumie innych turystów, zapewne mniej „luksusowych” niż zainteresowani. Plaża, drinki z palemką, miejscowe przysmaki, trochę zwiedzania itd.