Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Województwa w Polsce

Polska podzielona jest na 16 województw. Zachodniopomorskie, pomorskie i warmińsko-mazurskie to trzy województwa na północnym krańcu Polski. Graniczą one ze sobą i z morzem Bałtyckim. Województwa dolnośląskie, opolskie, śląskie, małopolskie oraz podkarpackie to województwa na południu kraju, które mają granice z Czechami i Słowacją. Ukształtowanie terenu tych województw jest bardzo zróżnicowane, a główną atrakcją są góry. Województwo podlaskie kusi swoją urodą i pełną nizinnych krajobrazów lasów i jezior. Środowisko naturalne w tym województwie jest bardzo czyste, powietrze świeże, a Park Narodowy z dużą ilością zwierząt i roślin zachwyca młodych i starszych. Województwo lubelskie wraz ze swoja stolicą- Lublinem jest doskonałym miejscem na wypoczynek w lecie. Nałęczów to miejscowość nieopodal Lublina.  W Nałęczowie do zwiedzania jest wiele miejsc, mimo tego, że miejscowość nie jest duża. Palmiarnia, park, uzdrowisko, SPA to atrakcje, które przygotował dla zwiedzających Nałęczów. Ponadto bardzo często w wakacje w Nałęczowie, na wielkim boisku lub w parku, organizowane są koncerty i festyny. Sandomierz, czy Kazimierz to także miejsca na Lubelszczyźnie, które warto zwiedzić. W Kazimierzu na uwagę zasługuje Góra Trzech Krzyży oraz festiwale odbywające się tam co roku. Poza tym spacer przy Wiśle czy rejs promem to niezła atrakcja dla dzieci i dorosłych. Gdybyśmy mieli ochotę na wędrówki piesze na pewno warto wybrać się w góry. Zakopane, Karpacz, czy Krościenko, to tylko niektóre z propozycji jakie możemy wybrać. Polskie góry są zachwycające i w zależności od tego ile mamy siły i krzepy każdy znajdzie coś dla siebie. Dla hardkorowców lubiących ekstremalne wycieczki dobre będą czarne szlaki, trudne, strome i wymagające niezłej kondycji. Natomiast dla dzieci i osób starszych zawsze znajdzie się ścieżka, która poprowadzi przez łagodne wzniesienia. Takie szlaki wiodą zazwyczaj przez las, więc powietrze jest nasycone tlenem, obrazy są przepiękne, bo zieleń dookoła, a na zmęczonych wędrówką czekają przystanki na pieńkach lub leśnych polanach.