Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Wrocław

Wrocław to kolejne duże miasto w Polsce. Zaraz po Krakowie, jedno z najbardziej urokliwych miejsc. Jest to miasto z historią. Jest to jedno z najbardziej wciągających miejsc w Europie Środkowej, zjawiskowe, zdumiewające, zachwycające. Jego gotyckie wieże przebijają się w panoramie miasta. Przepiękne mosty zapierają dech w piersiach. Przeogromna ilość kanałów i krętych uliczek brukowanych. To cały Wrocław, który wyróżnia się jako jeden z niekwestionowanych atrakcji Polski. Miasto to położone jest nad Odrą. Dopływy tej rzeki takie jak Bystrzyca, Oława, Ślęza i Widawa również spotykają się w tym punkcie. Jest także stolicą województwa dolnośląskiego. Wrocław to przede wszystkim miasto uniwersyteckie. Sprawia to mnogość uczelni tam się znajdująca. A co za tym idzie w ślad za studentami kwitnie życie towarzyskie i kulturalne. Miasto zostało odbudowane po II wojnie światowej, podczas której uległo ogromnemu zniszczeniu. Odbudowane zostało należycie z pełną starannością. Mało tego jest tam coraz więcej nowych inwestycji, o czym świadczy fakt, ze został on wybrany jako miejsce na Euro 2012 oraz jako Europejska Stolica Kultury 2016. Miejscami, które warto tam odwiedzić jest niewątpliwie Hala Stulecia, wpisana na listę zabytków UNESCO oraz Ostrów Tumski. Jest to część Wrocławia, która niegdyś była traktowana jako osobna wyspa. Miejscami atrakcyjnymi są także Stare Miasto ze swymi kamienicami i Rynek z Ratuszem. Będąc we Wrocławiu nie możemy ominąć Pałacu Królewskiego, Panoramy Racławickiej oraz słynnego na cały kraj ogrodu zoologicznego, z największą w Polsce liczbą gatunków zwierząt. Wrocław jest to miasto również przemysłowe. Może pochwalić się stosunkowo małym stopniem bezrobocia. We Wrocławiu prężnie rozwija się rynek samochodowy. Produkowane są tam autobusy, wagony, sprzęt wszelakiego rodzaju, środki chemiczne oraz elektronika. Prężnie działa także sektor IT. Wrocław jest także jednym z największych ośrodków uniwersyteckich. Posiada wyższe uczelnie z uniwersytetem oraz politechniką.