Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Wrocławskie hostele

Ciekawą alternatywą dla kwater prywatnych i hoteli mogą być wrocławskie hostele, w których można spokojnie wypocząć, a standard których dorównuje często przeciętnym hotelom. Warto więc przejrzeć oferty, zanim wybierzemy się na wymarzone wakacje, bo może to rozwiązanie okaże się dla nas korzystniejsze.

4We Wrocławiu działa wiele hosteli, w których nocleg Wrocław można wykupić nawet za kilkanaście złotych od osoby. Oczywiście w górę ceny sięgają znacznie wyżej, nawet do kilkuset złotych za dobę od osoby, jednak znacznie częściej rozpatrujemy hostele jako rozwiązania tańsze i, nie oszukujmy się, nieco mniej prestiżowe od zwyczajnych hoteli. Wszystkie hostele wrocławskie łącznie oferują do kilkunasty tysięcy miejsc, a więc ich ilość jest niebagatelna. Większe samodzielnie obsługują nawet kilkuset gości. Zazwyczaj jednak hostele wrocławskie liczą sobie około dwudziestu pokoi, w których może mieszkać mniej więcej siedemdziesiąt osób.

To, co zapewniają wszystkie wrocławskie hostele do dostęp do zaplecza sanitarnego. W większości z nich możemy znaleźć nieźle wyposażoną kuchnię, ostatnio też właściciele hosteli chętniej instalują bezprzewodowy internet. Hostel to już nie tylko tani nocleg Wrocław, ale także szersza gama usług, która w niektórych przypadkach niewiele ustępuje przeciętnym hotelom. Warto zaznaczyć, że hostele także często współpracują z lokalnymi biurami podróży oferując wypady nie tylko w centrum Wrocławia, ale także w warte obejrzenia okolice, albo nawet w nieco dalsze trasy.

Obecnie hostele wydają się być najprężniej rozwijającym się elementem infrastruktury turystycznej, co doceniają nie tylko turyści z Polski, ale także z zagranicy, który chętnie mieszkają w hostelach obok Polaków.