Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Wspomnienia z wakacji

Wiele bardzo znanych miejsc swoje zasoby udostępnia tylko zorganizowanym wycieczkom, a jeśli nawet uda nam się wejść, to mało prawdopodobne, że zaopiekuje się nami przewodnik, indywidualnie jesteśmy praktycznie zawsze skazani na własną wiedzę, która w większości przypadków jest dużo mniejsza niż ta, którą posiada przewodnik, czy osoba pracująca w danym miejscu. Tak więc możemy sporo stracić. Kolejną kwestią są finanse- z jednej strony grupy przeważnie mają zniżki na wiele rzeczy, ale z drugiej, biuro podróży organizujące wycieczkę pobiera swoją prowizję, w końcu musi jakoś się utrzymać, to nie instytucja charytatywna, trudno więc nie zauważyć, że to żadna oszczędność. Wycieczka na własną rękę z pewnością do tanich nie należy, ale faktem jest, że mamy wtedy większą kontrolę nad tym, na co wydajemy swoje pieniądze. Podsumowując, zarówno wypoczynek indywidualny jak i zorganizowany mają swoje plusy i minusy, a wybór danej formy przede wszystkim zależy od indywidualnych upodobań, tak więc każdy, kto decyduje się na jedną bądź drugą formę, powinien wziąć tę kwestię pod uwagę.