Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Wycieczki zagraniczne , czyli gdzie jechać na wakacje

Obecnie możemy jechać na wakacje niemal w każdy rejon świata i nie musi to wcale nas dużo kosztować. Wynika to przede wszystkim z dużej ilości ofert jakie możemy znaleźć w biurach podróży. Oferty wycieczek, czy wyjazdów wakacyjnych, które oferowane są przez biura podróży powinniśmy spokojnie selekcjonować. Najmniejsze wydatki przyniosą nam wyjazdy do krajów, które są nieco mniej popularne w Polsce. Dobrym pomysłem może być wyjazd nad morze Śródziemne do Chorwacji, zamiast do Włoch. W takich krajach możemy trafić na wysoki standard usług, a jednocześnie znacznie mniejsze ceny nawet za wysokiej klasy hotele, czy możliwość korzystania z różnorodnych atrakcji turystycznych. Nie możemy również zapominać o tym, że cena wyjazdu zagranicznego może być zależna do promocji z jakiej korzystamy. Z tego powodu znacznie lepszym rozwiązaniem jest korzystanie z promocyjnych ofert takich jak all inclusive, czy last minute. Na cenę naszego wyjazdu może mieć również wpływ moment w jakim zdecydujemy się jechać na wypoczynek. W Polsce najwięcej osób wyjeżdża w okresie czerwca oraz lipca. W tym czasie możemy spotkać się z największymi cenami za wycieczki poza granice kraju. Z tego powodu lepszym pomysłem może być wyjazd w okresie września, czy maja.