Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Wyjazd za granicę we własnym zakresie

Nie zawsze musimy decydować się na wyjazd do innego kraju na wakacje z biurem podróży. Jest to dobre rozwiązanie, gdy zamierzamy w jednym miejscu spędzić cały okres wakacji. W ten sposób możemy korzystać z wysokiej klasy hotelu po niższych cenach, jakie zapewni nam biuro podróży. Możemy mieć znacznie łatwiejszy dostęp do plaży, czy też móc korzystać z dodatkowych usług oferowanych przez hotel po niższych cenach. Gdy zamierzamy zwiedzić obcy kraj, czy chcemy poruszać się po różnych miastach i miejscowościach potrzebujemy podczas takich wakacji znacznie więcej swobody. W takim przypadku znacznie lepszym rozwiązaniem jest decydowanie się na korzystnie z wyjazdu we własnym zakresie. Przy takim wyjeździe musimy przede wszystkim sami zająć się wieloma sprawami organizacyjnymi. Musimy między innymi znaleźć odpowiednie miejsce noclegowe, a także przygotować plan wycieczki. Nie powinniśmy zapominać o zakupie ubezpieczenia zdrowotnego, a także naszego pojazdu, jeśli zamierzamy jechać na wakacje własnym autem. Gdy nie mamy ubezpieczenia możemy narazić się na bardzo duże wydatki, które będziemy musieli ponieść, gdy skorzystać będziemy musieli z leczenia poza granicami kraju lub spowodujemy kolizję drogową.