Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Wypoczynek w polskich górach

Turyści, polscy i zagraniczni są zgodni co do tego, że polskie góry mają swój urok. Udając się w te rejony potrafimy z zachwytem wpatrywać się godzinami w otaczający nas krajobraz. Przede wszystkim zimą ludzie chętnie udają się w góry, szczególnie jeżeli są miłośnikami zimy i górskich klimatów. Trzeba bowiem liczyć się z tym, iż zimą temperatura spada tam mocno poniżej zera i trzeba przygotować się na duże mrozy.

 

Zapalonych narciarzy jednak wcale to nie przeraża, cieszą się bowiem kiedy napada dużo śniegu i można oddać się temu zimowemu szaleństwu podczas uprawiania swojego ulubionego sportu. Na stokach górskich każdego roku można zobaczyć całą masę osób, które próbują swoich sił w tym zimowym sporcie. Jednym idzie całkiem nieźle, inni dopiero się uczą, aby kolejnego sezonu również doskonale jeździć i świetnie się bawić. Wypoczynek taki z pewnością dodaje wiele energii i zapału do dalszej pracy. Warto udać się również do Zakopanego, ponieważ tamtejszy region pozostawi w naszej pamięci niezapomniane wspomnienia, a każda kolejna fotografia będzie wywoływała uśmiech na twarzy.