Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Zabytki Muszyny

Każdy z nas słyszał już mniej lub więcej o tym przepięknym mieście. Mimo że najczęściej kojarzy nam się z popularną wodą mineralną lub nazwą drużyny siatkarskiej, to jest ona przede wszystkim miejscowością uzdrowiskową, wypełnioną charakterystycznym górskim klimatem. Tym co w Muszynie najciekawsze, to przede wszystkim jej okolice, co wynika głównie z jej malowniczego położenia w dolinie rzeki Poprad. Nie dziwi więc, że ktokolwiek tu przyjedzie pragnie jeszcze kiedyś wrócić do tego magicznego miejsca u podnóża gór. Niemniej, w Muszynie znajdziemy również bardzo wiele zabytków, głównie architektonicznych, takich jak ruiny zamku, będącego nawiasem pisząc, pozostałością po autonomii tego regionu. Co ciekawe, Muszyna i jej okolice, dawno temu stanowiły odrębne państwo. Piękne miejsca to jednak nie jedyny powód, by wracać do Muszyny każdego roku. Można tu również aktywnie spędzać czas, także w zimie korzystając z wyciągów narciarskich. Wiele jest powodów by tu przyjechać, ale jedno jest pewne – jeśli się na to zdecydujemy, nie będziemy zawiedzeni.