Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Zimowa Muszyna dla zimowych turystów

Muszyna to bez wątpienia jedna z najciekawszych i najbardziej uroczych miejscowości w całych polskich górach. Co ciekawe, jest ona równie malownicza w środku lata, jak i w zimowe ferie, kiedy to okolicznym światem rządzi typowe białe szaleństwo. Również i w zimie nie da się tutaj więc nudzić, a czas można spędzać między innymi na stokach narciarskich, ponieważ dostęp do wyciągów jest tu bardzo wygodny, a same karnety są tanie, wobec tego jest to najlepsza forma spędzani wolnego czasu. Niemniej, nawet pod kilkumetrową warstwą śniegu nadal działa lokalne uzdrowisko, a Muszyna zachowuje swój sanatoryjny klimat, jeśli więc znudzi nam się jazda na nartach lub snowboardzie, nic nie stoi na przeszkodzie by odpocząć w pijalni wód mineralnych. Ponadto, Muszyna to również wielka drużyna żeńskiej siatkówki, którą z pewnością warto obejrzeć. Jak widać, miasto i okolica tętnią życiem przez cały rok, a my jako turyści, wręcz nie mamy prawa się tam nudzić, w końcu oferowane nam jest tak wiele różnego rodzaju atrakcji.