Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Zorganizowane grupy

Turystyka w zorganizowanej mniejszej czy większej grupie to zawsze szansa na pełen relaks, odetchnięcie od myślenie i organizowania. My mamy wypoczywać, za resztę płacimy po to, by mieć to z głowy i w spokoju cieszyć się wolnym i dobrze spędzonym czasem. Niestety, wadą może okazać się spędzanie wolnego czasu w grupie, dla niektórych może się to okazać bardzo męczące. Osoby ceniące sobie święty spokój nie będą czuły się komfortowo i raczej ich wypoczynek nie będzie przebiegał pomyślnie. Nie każdemu odpowiada chodzenie wszędzie z gromadą innych, niekoniecznie przyjaznych im ludzi. Poza tym, zgodnie ze starą prawdą, nie sposób jest dogodzić wszystkim, jedni chcieliby spędzić więcej czasu na zwiedzaniu dzieł architektonicznych, inni chętnie poleżeliby cały dzień na plaży, a wycieczki zorganizowane mają to do siebie, że z reguły płaci się za całość usługi, w którą wliczone jest wiele różnych form spędzania czasu. W przypadku indywidualnego wypadu tego problemu nie ma. Jest za to inny. Jeśli chcemy odwiedzać i zwiedzać jakieś miejsca to możemy napotkać pewne trudności.