Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Zwiedzanie Europy

Potrzebna jest tylko precyzja w organizacji formy wypoczynku. Szczególnie jest to istotne przy wycieczkach, gdzie, nieustanne przemieszczanie i szybkie tempo, noclegi w różnych hotelach nie stanowią problemu. W ciągu zaledwie kilku dni można przy dobrze zorganizowanej wycieczce poznać i pokochać ten kraj. Włochy to Rzym, Wenecja, Neapol, Florencja, ale nie tylko. Relaks odmienny w swej formie, inny, niż wczasy, gdzie rządzi spokój oraz powolny rytm spędzania czasu. Bez przymusu robienia czegokolwiek. Podróż też jest sposobem na odpoczynek. Różne są ludzkie potrzeby i upodobania, różny też pomysł na relaks. Poznać kulturę starożytnych Rzymian, dotknąć murów Akropolu, popływać na gondoli wsłuchując się w śpiew gondoliera, wszystko to można zobaczyć i przeżyć podczas wycieczki. Zobaczyć Rzym – wieczne miasto, unoszącą się na wodzie Wenecję, kościół San Lorenzo we Florencji. Wszystko to stało się realne, prawdziwe. Pokłon w stronę Michała Anioła, Botticelliego, Leonarda da Vinci. Wielki ukłon dla symbiozy starożytności i renesansu. Wspomnienie wywołuje – niczym u Mony Lisy – tajemniczy uśmiech.